27.01.2019

Холодницький розповів, як адвокати Омеляна затягують розгляд справи

Володимир Омелян

Антикорупційний прокурор стверджує, що справа Омеляна вже готова для передачі до суду

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що адвокати міністра інфраструктури Володимира Омеляна затягують розгляд справи, оскільки дотепер не ознайомились з 30 томами матеріалів. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю «Главкому».

За словами антикорупційного прокурора, досудове розслідування закінчено ще у листопаді і справа готова для передачі до суду.

«У грудні слідчий суддя відмовив прокурорам САП у задоволенні клопотання про обмеження строків ознайомлення зі справою підозрюваним та його захисників, таким чином фактично узаконивши влаштовану адвокатами Омеляна тяганину», – вважає Холодницький.

На думку керівника САП, доказова база у справі наразі достатня, щоб передати її до суду з обвинувальним актом.

«Справа є не дуже складною, обсяг матеріалів розслідування не є значним, значних проміжків між судовими засіданнями немає, тож справу можуть розглянути порівняно швидко», – впевнений антикорупційний прокурор.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Національне антикорупційного бюро вручило підозру міністрові інфраструктури України Володимиру Омеляну. Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури звинуватили урядовця у незаконному збагаченні й недекларуванні майна.

Володимир Омелян у той же день написав у соцмережі, що співробітники НАБУ вручили йому підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку протягом двох тижнів 2016 року.

26.01.2019

Юлія Тимошенко: Порошенко узурпував інформаційний простір

Влада встановила безумовну монополію на тотальний контроль інформаційного простору, адже правда – небезпечна для президента Порошенка, і він це добре розуміє.

Про це заявила Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що історія з побиттям журналістів не йде у неї з голови, повідомляє Поштівка.

За її словами, інформаційний ринок країни перетворено на фабрику тотальних маніпуляцій громадською думкою.

«ЗМІ мусять бути лояльними особисто до президента Порошенка, щоб не мати проблем зі своєю діяльністю. Телевізійні канали і частоти на мовлення роздаються друзям та партнерам президента, сам президент бере участь в узурпації інформаційного простору через афільованих осіб», – сказала вона.

Будь-яка спроба вийти за межі лояльності до влади закінчується погрозами, репресіями, закриттям програм і проектів, цькуванням, переслідуваннями, наголосила Юлія Тимошенко.

«Тому Шустеру, наприклад, з його програмою місця в Україні не знайшлося. Тому саме від президентської фракції маємо кілька законопроектів з ініціативою кримінального переслідування за свободу слова. Тому в журналістів прослуховують телефони за абсурдними судовими рішеннями», – сказала політик.

Така ілюзія «свободи слова» дуже загрозлива для суспільства, яке обурено владою, зауважила лідер «Батьківщини».

«Воно гадає, що має незалежну достовірну інформацію, а насправді бачить все у викривленій і спотвореній формі. У тій формі, що влаштовує владу. Так само загрозливий для країни весь устрій влади нинішнього президента, що навчився камуфлювати бездарність та корумпованість патріотичним пафосом і словоблуддям», – підсумувала вона.

Юлія Тимошенко переконана, ця система великої омани країни має бути демонтована.

25.01.2019

Країни НАТО збільшать оборонні витрати на $100 млрд – генсек

НАТО визнала російську агресію проти України Поштівка

Європейські союзники по НАТО та Канада мають намір збільшити витрати на оборонну сферу до кінця наступного року на $100 мільярдів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

За словам Столтенберга, з 2016 року союзники витратили додатково $41 мільярд у реальному вираженні і до 2020 року цей показник збільшиться до $100 мільярдів.

"На основі національних планів, що надходять від всіх союзників, до кінця наступного року вони додадуть $100 млрд", – сказав він.

Генеральний секретар додав, що союзники НАТО також продемонстрували єдність у сфері контролю над озброєннями, одностайно виступаючи з приводу порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Столтенберг зазначив, що Європа і США спільно модернізують командну структуру НАТО, зміцнюють кіберзахист і збільшують інвестування в колективну оборону.

14.01.2019

У ДФС розповіли, у яких випадках не потрібно подавати декларацію

декларування

У ДФС назвали ситуації, у яких не треба подавати декларацію про майновий стан і доходи.

Про повідомила Поштівка із посиланням на прес-службу ДФС.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація (відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ) не подається, якщо платник податку отримував доходи:

  •  від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) відповідно до IV розділу Кодексу;
  • у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

11.01.2019

У Пенсійному фонді назвали кількість пенсіонерів в Україні

пенсії
В коридорах Пенсійного Фонду

Загальна чисельність пенсіонерів в Україні становить майже 11,5 мільйонів.

Про це повідомляє Поштівка із посиланням веб-портал Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України повідомив, що станом на 01.01.2019 всього на обліку в Пенсійному фонді України перебуває 11,5 мільйонів пенсіонерів. При цьому у відомстві нарахували 7,2 млн. осіб які одержують пенсії через банківські установи, і 4,3 млн. осіб які одержують пенсії через поштові відділення.

Також веб-портал Пенсійного фонду надав графік розподілу банків, уповноважених на здійснення пенсійної виплати, за чисельністю пенсіонерів, станом на 01.01.2019 року. Наразі в переліку банків, уповноважених на виплату пенсій знаходяться 43 установи.

Згідно графіку, майже половина усіх пенсіонерів обслуговується у "Приватбанку" (3 586,8 тисяч людей, що становить 49,9 %), в "Ощадбанк" у отримують пенсії 2 693,7 тисяч, в "Райффайзен Банку Аваль" – 397,4 тисяч осіб, а в інших банках – 512,6.

Варто зазначити, що Пенсійний фонд з 3 січня почав фінансування пенсій січня 2019 року згідно із затвердженим графіком. На виплату пенсій спрямовано 2866,6 мільйонів гривень.

З 1 січня відбувся перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням мінімальної зарплати з 3723 гривень до 4174 гривень. Також з 1 числа 2019 року відбулося збільшення пенсій військовим пенсіонерам.

Нагадаємо, нещодавно між "Укрпоштою" і найбільшим банком України "ПриватБанком" виник конфлікт, через те що у відділеннях банку були розвішані оголошення з закликом до пенсіонерів відкривати банківські рахунки для отримання виплат нібито через скасування з 1 січня 2019 року видачі пенсій у поштових відділеннях.

ФСБ вимагатиме продовжити арешт полоненим українським морякам

Лефортовський суд Москви 15 січня розгляне клопотання Федеральної служби безпеки РФ про продовження до 26 квітня терміну утримання під вартою українських моряків, захоплених Росією під час інциденту в районі Керченської протоки. Про це повідомляють Вільні новини з посиланням на ТАСС.

"Лефортовський суд Москви 15 січня о 10:00 мск розгляне клопотання слідства, яке просить продовжити арешт морякам до 26 квітня", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНН, за словами адвоката Миколи Полозова, наступного тижня почнуться суди щодо українських моряків в РФ, в ході яких, як очікується, їм продовжать термін утримання.

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки сталося російський збройний напад і захоплення українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" і буксира "Яни Капу", які здійснювали морський перехід з порту Одеси в порт Маріуполя – з Чорного в Азовське море, також було поранено і захоплено в полон членів їх екіпажів.

Затримані українські кораблі були доставлені в окуповану Керч. У полон було взято 24 людини – військові моряки і співробітники СБУ. 24 українських моряків заарештували в Криму 27 і 28 листопада на два місяці.

Вартість світла для технічних цілей у багатоквартирних будинках знижено

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила вартість електроенергії, споживаної на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах, на рівні цін для населення.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, передає Поштівка.

"Сьогодні на першому засіданні врегулювали ціни на електроенергію, спожиту на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах шляхом скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010. Для зазначених цілей буде застосований тариф на рівні як для населення", – повідомила вона.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року саме НКРЕКП затвердила у зазначеній постанові пункт, відповідно до нього тарифи на електроенергію, що використовується в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі, було встановлено на рівні тарифів для населення, що призвело до суттєвого підвищення вартості такої електроенергії.

06.01.2019

Паралізована «Укрпошта»

Постійні подорожчання послуг Укрпошти давно стали дурною традицією. Ось чергове подорожчання, з першого дня нового року.

І оскільки протягом року воно не перше, і це вже «подорожчання на подорожчане», то за рік тарифи зросли відсотків на 50.

Цікаво, про яку річну інфляцію у 8 % торочить наш уряд?

Ці постійні подорожчання, а також масове закриття сільських пошт нам подають як фінансову стабілізацію Укрпошти. Що ж, стабілізували непогано, за принципом — «з миру — по нитці», тобто з рядових посполитих.

І настабілізували фантастичні для злиденної країни зарплати керівництву відомства в сотні тисяч і по півмільйона гривень на місяць. Відповідно і у начальників обласних пошт зарплати — в шестизначні цифри. Разів у десять більші, аніж у міністра, губернатора чи голови обласної ради тої ж області.

А ось — про роботу реформованої і стабілізованої пошти. Заходжу 3 січня на Головпоштамт Чернігова у найпростішій справі — відправити листа в Київ. І тут раптом — відмова. Працівники заявили, що пошта взагалі не відправляє звичайнісінької кореспонденції протягом цілого першого тижня року! Всі 7 днів! І це також пов’язане з подорожчанням послуг. На поштах чекають «згори» нові поштові марки, знаки поштової оплати уже за значно вищими тарифами.

Чому не можна було б користуватися старими марками, наклеївши їх, скажімо, замість трьох чотири? Видно, не можна, не співпадуть ціни. А чому не можна було підготуватися зарані, завчасно? Це вже запитання без відповіді. Хоч навіть простому, до всього звиклому люду давненько було заявлено про чергове подорожчання, а самі поштовики знали про це ще раніше.

Вже не кажемо, що лист з Чернігова до Києва (півтори-дві години їзди) можуть доставити не за день і не за два, а довше.

Схоже, сто з лишком років тому, без експресів і літаків, пошта працювала краще. Чи не перейняти досвід ямщиків? 

Петро АНТОНЕНКО,
редактор газети «Світ-інфо»

03.01.2019

Приватизація провалилася: план доходів від продажу підприємств виконаний на 1,4%

Доходи від приватизації в 2018 році склали лише 300 млн грн.

Такі цифри наводить Міністерство фінансів України, повідомляє Поштівка.

Там пояснили такі результати тим, що минулого року стартувала тільки мала приватизація.

"Внаслідок надзвичайно низьких надходжень від приватизації в сумі 0,3 млрд грн (оскільки в 2018 році стартувала лише мала приватизація) уряд в грудні прийняв рішення про їх заміщення додатковим обсягом внутрішніх запозичень", – йдеться в повідомленні.

У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації.

Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів, а другі продають через портал держзакупівель Prozorro.

01.01.2019

Економічне зростання Польщі 2018 року перевищило 5 відсотків

Польський Прапор

На думку частини економістів, 2019 року економічне зростання Польщі може досягти 3,5–4 відсотків. Очікуваний результат за 2018 рік дещо перевищує 5 відсотків.

Про це повідомляє Польське радіо.

Експерт Польського економічного інституту Анджей Кубісяк вважає, що рівень зростання ВВП 2019 року повинен надалі бути стимулом для ринку праці, хоча, ймовірно, вже не такою мірою, як це було останніми роками. За словами економіста, рівень безробіття і далі буде низьким.

«Безперечно, великим викликом для роботодавців буде збільшення труднощів з набором кандидатів на роботу», – сказав Анджей Кубісяк.

Як додав експерт, це пов'язане, між іншим, з демографією. Саме демографічна ситуація Польщі є однією з проблем, з якими змагатиметься польська економіка.