22.09.2018

В Україні почало падати промислове виробництво

Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ Поштівка
22 Вересня 2018, 16:45

Минулого місяця промислове виробництво в Україні пішло в мінус. Про це повідомляє Поштівка з посиланням на Держкомстат.

Зокрема, в серпні порівняно з попереднім місяцем воно скоротилося на 0,7%, а по відношенню до серпня 2017 року – впало на 0,5%.

За підсумками січня-серпня поки ще зберігається зростання – на 2,2% (за січень-липень було +2,6%).

Підвело в серпні машинобудування – мінус 1,5% до відповідного місяця минулого року.

Виробництво коксу і продуктів нафтопереробки впало на 7,6%.

Поставки електроенергії скоротилося на 6,4% (напевно, серпень минулого року був більш спекотним, ніж нинішній, в зв'язку з чим тоді частіше включали кондиціонери).

Також варто звернути увагу на металургійну галузь. У серпні до серпня минулого року вона показала зростання всього на 1,7%, тоді як, наприклад, в липні до липня було плюс 5,6%.

Саме в літні місяці зростання світових цін на сталь припинилося і рушило потроху в протилежний бік.

Нагадаємо, в 2017 році промисловість України показала зростання на 0,4%, в 2016 році – на 2,8%. У 2015 році було падіння на 13,0%, в 2014-му – на 10,1%.

Як бачимо, після потужного обвалу в перші два роки після Революції гідності промислове виробництво перейшло до стадії стагнації.

16.09.2018

Глобальне потепління дозволить аграріям України вирощувати картоплю двічі на рік

картопля

Глобальне потепління не тільки зашкодить аграріям Півдня, але ж може стати їм в пригоді.

У майбутньому клімат дозволить вирощувати багато культур двічі на рік.

Сорт ранньої картоплі вийде зібрати вже в червні, а в липні можна посадити другу партію.

«У зв'язку з тим, що на посадку використовується молода картопля замість старої, коренеплоди будуть надзвичайно смачні. Дозрівання другого врожаю настає в останній декаді серпня — на початку вересня і триває до самих морозів. А якщо ще й використати вірну стратегію вирощування для запобігання згубного впливу високих температур, то другий врожай можна отримати навіть вище за перший», — зазначають спеціалісти.

15.09.2018

В глобальном рейтинге качества жизни Украина оказалась на 39 позиций ниже России

В глобальном рейтинге качества жизни Украина занимает 88-е место за 2017 год. Исследование провели аналитики Программы развития ООН, сообщает Deutsche Welle.

Индекс определялся по таким показателям, как продолжительность жизни, уровень образования и доходов. Украина была оценена в 0,751 балл (при максимуме в 1) и заняла 88-е место из 189 стран.

На 1-е место попала Норвегия с показателем 0,953, на 2-м месте — Швейцария с индексом 0,944, на 3-м — Австралия с результатом 0,939. На 4-м и 5-м местах оказались Ирландия и Германия с индексами 0,939 и 0,938 соответственно.

Также в первую десятку вошли Исландия, Гонконг, Швеция, Сингапур и Нидерланды.

Лучший показатель среди постсоциалистических стран продемонстрировала Эстония — 30-е место с индексом 0,871. Польша заняла 33-е место, Словакия — 38-е, Венгрия — 45-е. Россия в глобальном рейтинге заняла 49-е место, Беларусь — 53-е.

На последнем, 189-м, месте в рейтинге оказался Нигер.

Ранее сообщалось, что Украина заняла 6-е место в рейтинге самых дешевых для проживания стран мира. Сам рейтинг состоит из 50 стран. При его составлении учитывались страны, где люди меньше всего тратят на жилье, продукты, товары и различные услуги.

«Автокефалия РПЦ была самопровозглашенная, без разрешения Вселенского Патриархата», - Константинополь

Епископ Константинопольского патриархата, архиепископ Тельмиський Иов (Геча) сообщил, что абсолютно все современные православные автокефалии, кроме древнейших патриархатов, были созданы Томосами Константинопольской церкви.


Об этом представитель Вселенского патриархата сообщил в интервью Cerkvarium.
«Даже если брать историю православной церкви в России, то видим, что ее автокефалия была самопровозглашенная в 1448 году, когда в Москве избрали митрополита Иону самостоятельно, без разрешения Вселенского патриархата. Интересно подчеркнуть, что никогда не было дано православной церкви в России Томоса об автокефалии», - заявил архиепископ.
Иерарх также добавил, что все позднейшие автокефалии ХIХ-го и ХХ века были провозглашены Вселенским патриархатом.
«Кроме Вселенского патриархата, в истории православной церкви никакая другая поместная церковь не провозглашала автокефалии. Правда, православная церковь в России может претендовать, что она провозгласила автокефалию Православной Церкви в Грузии (1943 г.), В Чехословакии (1951) и в Америке (1970 г.), Но эти автокефалии не признавались полнотой Православной Церкви, потому что православная церковь в России не имеет такой прерогативы предоставлять автокефалию», - добавил владыка.
Архиепископ Иов также вспомнил об обращении Архиерейского собора УПЦ с 1991 года, когда представители Украинской церкви уже просили Вселенский патриархат об автокефалии.
«Если автокефалия была бы предоставлена Украинской церкви сразу после провозглашения независимости Украины в 1991 году, можно было бы предотвратить 30 лет болезненного и вредного раскола, который начался в 1989 году», - подытожил владыка.
Источник: Вільні новини

13.09.2018

Депутати Європарламенту 438-ма голосами «за» при 226 – «проти» і 39-ти тих, хто утримався, прийняли зміни до чинного законодавства щодо авторського права.

Завдяки новій директиві артисти повинні більше заробляти на обміні музикою в Інтернеті, а також має бути обмежене онлайн-піратство, повідомляє Поштівка з посиланням на  Польське радіо.

Зміну в законодавстві підтримала частина польських щоденних газет, які напередодні залишили першу сторінку незадрукованою, щоб привернути увагу до незаконного використання в Інтернеті журналістського контенту.

Противники нововведення вважають, що побічним наслідком зміни буде посилення цензури у Всесвітній мережі. Робота над цим проектом тривала багато місяців. Тепер почнуться переговори євросоюзних установ.