29.01.2017

Тимошенко заявила что в Раде нет никакой коалиции

Коалиции в Верховной Раде давно не существует, поэтому Президент должен распустить этот состав парламента, — считает лидер фракции «Батькивщина» Юлия Тимошенко, комментируя в эфире одного из телеканалов выход нескольких депутатов из пропрезидентской фракции БПП.

«Коалиции сегодня нет: в ней значительно меньше 226 депутатов (необходимый минимум парламентариев для принятия решений. – Ред.). По Конституции у Президента есть право распустить парламент. Безусловно, единственное, что мог бы сделать глава государства, это — объявить сейчас парламентские выборы», — уверена политик.

По ее мнению, нежелание главы государства применить эту конституционную норму о роспуске Рады можно объяснить якобы нехваткой политической воли.

Тимошенко также добавила, что «эта власть уже перешла все красные линии несоблюдения законодательства, ведь спикер Андрей Парубий пренебрегает нормами регламента, парламентаризм уничтожен, как и любые права оппозиции… засекретил фамилии членов коалиции».

В Інституті національної пам'яті пояснили, що зміниться щодо відзначення 8 березня і 9 травня

Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що пропонує скасувати вихідні дні 8 березня, 1 та 9 травня, а не саме свято.

"Отже, запропоновано скасувати вихідний, а не відзначення Міжнародного жіночого дня. Також – вихідні 1-2 травня. Вихідним стає 8 травня (День пам'яті та примирення, що вшановується синхронно із Європою). 9-те – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем", - написав Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, водночас пропонується додати такі вихідні дні: 9 березня (Шевченків день), День сім'ї (друга п'ятниця вересня).

"Кількість вихідних зміниться з 11 існуючих натепер до 9. Крім того, скасовується практика перенесення вихідного на понеділок, якщо свято випадає на суботу-неділю (крім Нового року, Різдва і Великодня)", - написав директор Інституту національної пам'яті.

24.01.2017

Дуня Міятович закликала припинити всі судові справи проти Миколи Семени


Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович в черговий раз висловила занепокоєння щодо утисків прав кримського журналіста Миколая Семени, який через свої публікації звинувачений в окупованому Росією Криму в діях, що «ставлять під загрозу територіальну цілісність Російської Федерації».


Про це йдеться у повідомленні на сайті ОБСЄ, інформують Вільні новини.

У повідомленні нагадується, що обвинувачення Миколі Семені було оголошене після публікації статті, де висловлювались погляди журналіста на статус півострова. Якщо кримського журналіста засудить контрольований Росією суд, йому загрожує до п'яти років ув'язнення.

Як повідомляв «Детектор медіа», 20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». За версією російського слідства, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

В Україні з’явилася ще одна платіжна система


Національний банк України узгодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "Платисервіс" та видав їй свідоцтво

Відомості про "Платисервіс" внесено до Реєстру платіжних систем, повідомляє Поштівка.

Згідно з правилами "Платисервіс" учасниками платіжної системи можуть бути банки України та небанківські фінансові установи, що мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків та які на підставі договору з платіжною організацією надають послуги користувачам платіжної системи.

Розрахунковим банком платіжної системи є ПАТ "Акордбанк".

Платіжна система "Платисервіс" створена для здійснення переказів готівки та безготівкових переказів у національній валюті від фізичних осіб на користь фізичних та юридичних осіб в межах України.

Нагадаємо, Національний банк зареєстрував 22 міжнародні та внутрішньодержавні платіжні системи, створені резидентами, із яких 8 платіжних систем, створених банками України, та 14 – небанківськими установами України.

07.01.2017

Ігорю Смілянському затвердили план знищення Укрпошти

Фінплан Укрпошти на 2017 рік – це план знищення підприємства


Під таким заголовком вийшла стаття на сайті антикорупційних розслідувань SKELET-info

Аферисти-Укрпошта

Фінансовий план Укрпошти на 2017 рік було затверджено за кілька днів до Нового року. Міністр інфраструктури Омелян прокоментував його дуже стримано, хоча перед тим голосно критикував фінплан Укрзалізниці, який на його думку є «відверто слабким», адже не відображає повною мірою весь спектр напрямків розвитку компанії в наступному році. «Фінплан погоджено в цілому, інакше робота компанії опинилася б на межі зупинки. Проте, ми очікували на інший підхід», — пояснив Омелян.

А чи є «відверто слабким» фінплан Укрпошти і чи відображає він повною мірою весь спектр напрямків розвитку компанії в наступному році? На відміну від Укрзалізниці, він не отримав такого висвітлення і оцінок, навпаки проглядалося бажання з боку профільного міністра та гендиректора Укрпошти, сховати цей документ від громадськості та експертів.

Втім, навіть зі їх скупих коментарів стали зрозумілими страшні наслідки прийняття цього фінплану.

По-перше, це безприбутковий фінплан. Ті 300 тис. грн. прибутку Укрпошти, що там закладені – вони навіть менше місячної зарплати її гендиректора Ігоря Смілянського. Це символічно – Укрпошта за рік заробить менше, ніж Смілянський заробляє за місяць. Але будьте впевнені, навіть ці 300 тис грн – це фікція, це взяті зі стелі цифри – їх «намалювали» тому що не можна було схвалити безприбутковий фінплан. Насправді, в 2017 році Укрпошта отримає величезні збитки, які будуть вимірюватися сотнями мільйонів гривень.

01.01.2017

Новорічна ніч: Українську мову усунуто з новорічного ефіру!

Українську мову усунуто з новорічного ефіру! Суспільство вимагає квот!


Як Інтер та інші телеканали – самі довели потребу в україномовних КВОТАХ. Відсоток україномовних пісень в Інтершоу склав 7-8% або ТРИ пісні із СОРОКА.

Попри вже неодноразові збурення громадськості у новорічні ночі 2015 і 2016 років – провідні українські телеканали припустилися старих помилок… чи ж навмисне скоїли провокацію мовної ворожнечі?!

Певним позитивом НР-2017 стало хоч якесь дотримання законності на телебаченні. Масове обурення українофобією "актора" з РФ Цапніка і шалений суспільний тиск – таки змусили Нацраду й СБУ заборонити показ цього рашиста в інтерівському телешоу "Остайомся зімавать" (про що сам Інтер нив телеглядачам впродовж усього свята). Рашист Цапнік, як виявилось, планувався "цвяхом програми" - і без нього Інтервогник із шоу перетворився суто на нарізку пісень. Питання, чому провідний телеканал ставив саме на правопорушника – лишається відкритим.